Hastanemizin Minik Kahramanları, Bugünün Ablası - Abisi Oldu

17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısıyla, hastanemizde erkenden dünyaya gözlerini açan bebeklerimizle yeniden bir araya geldik. 

Sema – Nahit Daşdemir ve Bilge-Olcay Seven çiftlerimize ilk annelik, babalık heyecanını yaşatan ve bu yüzden de biraz sabırsız davranan minik bebeklerimiz büyüdüler ve kurumumuzu ziyarete geldiler. 

Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde 2 ay boyunca tedavi görerek hayata sağlıkla tutunan Sena ve Talha Bekir bebeklerimizin ailelerine kurumumuz tarafından Dünya Prematüre Günü anısına çiçek takdim edildi. 

Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Doktoru / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanımız Dr. Recep Kavas; “Prematüre bebeklerimiz 26 haftalıkken hayata gözlerini açtılar ve her iki bebeğimiz de 1 kilogramın altındalardı. Onların bu şekilde sağlıkla büyüdüklerini görmek bizlere büyük mutluluk ve gurur veriyor. Adatıp Sağlık Grubu olarak tüm bebeklerimizin sağlıklı bireyler olarak yaşamlarını sürdürmeleri için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diyerek duygularını aktardı.