Morbid Obez III. derece (BMİ>40) olan veya II. derece (BMİ 35>40) arası olan (Tip 2 diyabet, (kardiyovasküler hastalıklar, yoğun diyabet, kısırlık, eklem rahatsızlıkları, solunum problemleri) ek hastalığı var olan bireylerde obezite hastalığını hızlı ve etkili, sonuca ulaştıran cerrahi işlemlerdir. Bunun yanı sıra Tip 2 diyabet hastası olup, kan değerleri uygun hastaya şeker cerrahisi de yapılabilmektedir. Bu cerrahi müdahaleler, 18 yaş ve 60 yaş arasındaki hastalara uygulanmaktadır.

Ameliyat öncesinde iç hastalıkları, psikiyatri, anestezi ve beslenme uzmanından oluşan bir ekip tarafından detaylı inceleme yapılmaktadır. Obezite cerrahisinde hangi yöntemin tercih edileceği hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Yapılan ameliyatların yanı sıra haftanın 6 günü poliklinik hizmetleri ile de operasyonlar desteklenmektedir. Hastalarımız 7/24 hekimlerine ulaşabilir ve tüm süreç hakkında detaylı bilgi edinebilmektedir.  Ameliyat öncesi ve sonrası tedaviler doktorlarımız tarafından titiz bir şekilde takip edilmektedir.

 

Ünitemizin hizmet alanına giren hastalıklar;

• Vücut kitle indeksi 35-40 arası olup kardiyovasküler hastalıklar, Tip 2 diyabet, kısırlık, NAFLD, steatohepatit (NASH), hipertansiyon, uyku apnesi gibi obezite kaynaklı hastalıkları bulunan kişiler
• Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan hastalar
• Bir yıllık uzman denetiminde tıbbi beslenme, egzersiz ve medikal tedavi gibi yöntemlerle zayıflayamayan hastalar
• Aşırı alkol bağımlılığı veya uyuşturucu madde bağımlısı olmayan kişilerde
• Ameliyata engel sağlık durumu olmayan kişiler
• Anlama ve uyum kabiliyeti tam olup, cerrahi prosedür sonrası sonrası tıbbi ekiple eşgüdümlü olabilecek

 

Ünitemizdeki uygulamalarımız;

Mide Balonu
Mide Botoxu
Tüp Mide Ameliyatları
Transit Bipartisyon
Gastrit ByPass
İleal İnterpozisyon
Duodenal Switch Cerrahisi
Revizyon Mide Ameliyatları