Saç Ekimi
Saç ekimi ense ve iki kulak arasındaki bölgeden saç kıllarının kökleriyle beraber alınıp, saçın olmadığı veya seyrek olduğu bölgeye nakledilmesi işlemidir. Saç ekiminde enseden alınan bölge genetik olarak dökülmediği için bu bölgenin kullanılması önerilir. Ancak sakal ve göğüs gibi vücudun diğer yerlerinden de alınan saç köklerinin dökülme gibi bir özelliği yoktur.
Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır ama bunların en önemlisi genetik yatkınlıktır. Bunu stres takip etmektedir. Saç tedavisinde kullanılan medikal tedavi saçı desteklemektedir; ancak saç ekimiyle birlikte başarı yüzdesi artmaktadır.
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Saç Ekim Yöntemi
Günümüzde yaygın olarak kullanılan saç ekimi tekniği FUE tekniğidir. FUE saç ekimi konusunda dünyada ve ülkemizde uzun yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.
FUE tekniği uygulamasında, öncelikle saç köklerin alınacağı, iki kulak arası olan donör alana lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlandıktan sonra acısız ve ağrısız olarak saç kökleri minik dokuyla birlikte alınır. Saç telinizin kalınlığına göre kullanılan uçlar değişebilmektedir. Bu ölçüler (0,6 - 0,9 mm) arasındadır. Ardından ön hat çizgisi kişinin kendisi ve konusunda uzman arkadaşlarımızın fikir alışverişi sonucu belirlenir ve çizilir. Sonrasında ise kanal açma işlemi yapılır. Yine lokal anestezi sayesinde kişi (anestezi iğnesinin dışında) hiçbir acı hissetmez.

Kadınlarda Saç Ekimi
Kadınlar, saçları dökülmeye başladığında ya da bir kaza sonucu oluşmuş bölgesel saç kayıplarında çok etkilenirler. Bu gibi durumlarda en uygun çözüm saç transplantasyonudur. Üstelik bu çözümde kadınlar saçlarını kısa kestirmek zorunda kalmadan işlem yaptırabilmekteler. İğnesiz ve ağrısız bölgesel anestezi sayesinde hiç acı duymadan başlanan bu kolay operasyon sırasında kadınlar bilinçleri açık şekilde ve sohbet ederek saçlarına kavuşabilmektedirler.

Bıyık Ekimi
Ülkemizde uzun zamandır saç transplantasyonu alanında uzmanlaşılması ile erkeklerin saç sorunlarının ardından bıyık sorunlarına da çözüm bulunmuş oldu. Bu operasyonlar yine kafa arkasındaki donör bölgeden alınan saç foliküllerinin üst dudaktaki bıyık bölgesine taşınarak ekilmesi şeklinde yapılmaktadır.

Sakal Ekimi
Günümüzde gelişen estetik yöntemleriyle kellik ile eş zamanlı olarak köselik içinde çözüm bulundu. Bu çözüm Saç ve Sakal ekimidir. En gelişmiş tekniklerle kafa arkasından alınan saç kökleri, sık ve doğal yönleri ile sakal bölgesine ekilebilmektetir