Özel Adatıp Hastanesi’nde Robotik Cerrahi Dönemi

Diz ve kalça cerrahisinde kullanılan robotik cerrahi; hastalara kolay, daha ağrısız, daha başarılı ve daha güvenilir çözümler sunuyor.

Diz ve Kalça Protezinde robot dönemi Özel Adatıp Hastanesi’nde başladı

Robotik cerrahi sayesinde dize ve kalçaya en uygun protez uygulanarak çok önemli bir avantaj sağlanıyor. Yapay zeka teknolojisini kullanan bu robotik teknoloji sayesinde herkesin kendisine, kendi kemik kalitesine, fiziki yapısına uygun olacak şekilde en iyi protezin yerleştirilmesine imkan tanınmasını sağlandığının altını çizen Özel Adatıp Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erhan Şükür; kısa sürede aktif hayata geri dönülmesini sağlayan yapay zeka destekli robotik cerrahinin özellikleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.-

 

İdeal planlama ile ideal sonuca ulaşabilirsiniz

Türkiye'de çok az hastanede mevcut olan robotik protez cerrahisini Özel Adatıp Hastanesi’nde uygulayabileceğiz. Bu sayede özellikle çok daha detaylı bir ameliyat öncesi planlama, ameliyat esnasında uygun kemik kesilerinin ve yumuşak doku dengesinin sağlanmasına imkan sağlıyoruz. En büyük yararlarından biri de özellikle yerleştirilen protezin çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde kullanılması.

Operasyon öncesi sanal olarak ameliyatınız simüle ediliyor

İlk adım hastaya özel cerrahi planlamadır. Ameliyattan önce, diz veya kalça ekleminizin üç boyutlu sanal modelini geliştirmek için bilgisayarlı tomografi taraması yapılır. Yapılan simülasyon sayesinde hareket esnasında protez uyumu test edilebilir. Yani operasyon öncesi sanal olarak ameliyatınız tamamlanmış olur.