Özel Adatıp Sakarya Hastanesi’nde Ebeler Haftası Kutlandı

Özel Adatıp Sakarya Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum servisi Doğumhanesinde hizmet veren Ebelerin, her yıl 21 – 28 Nisan tarihleri arasında kutlanan haftalarını unutmadı.

Özel Adatıp Hastanesi Genel Direktörü İbrahim Dalkılınç, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Serap Ay, Başhemşire Yardımcıları İnci Avcı ile Nilgün Yıldırım ve Koordinasyon Ekibinden Yöneticilerin katıldığı kutlamada ebelerle birlikte pasta kesildi.

Özel Adatıp Hastanesi Genel Direktörü İbrahim Dalkılınç, “Annelerimizin ve dünyaya gözlerini hastanemizde açan bebeklerimizin, en büyük yardımcısı olan ebelerimizin haftalarını en içten dileklerimizle kutlarız. Ebelerimiz, doğum eylemini gerçekleştirmenin yanı sıra, doğum öncesi ve sonrasında da hem anne hem bebekle ilgili koruyucu tedbirler ve tıbbi önemler almaktadır. Doğum ağrıları çeken bir annenin sancılarını dindirmekle kalmayıp, ailenin en büyük mucizesinin gerçekleşmesinde kutsal görevlerini yerine getirmektedir. Biz Adatıp ailesi olarak, sağlık camiasında görev yapan tüm ebelerimizi en içten dileklerimizle kutluyor, bu özverili görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi.