Özel Adatıp Sakarya Hastanesi’nde Hemşireler Haftası, Anneler Günü ve Eczacılar Haftası Unutulmadı

Her yıl tüm dünyada kutlanan Anneler Günü, Hemşireler Günü ve Eczacılar Günü’nün bu yıl peş peşe denk gelmesi sebebiyle, Özel Adatıp Sakarya Hastanesi’nde tüm haftaya yayılan kutlamalar yapılıyor.

Sağlık Yatırımları Grup Başkanı Uz. Dr. Gökhan Öner, Genel Direktör İbrahim Dalkılınç, Başhekim Op. Dr. Osman Metin, Mali İşler Direktörü Mutlu Sarıhan, Başhemşire Serap Ay ve diğer yöneticilerin yer aldığı kutlamaların ilki Cumartesi günü yapıldı. Hastanede bulunan hasta ve hasta yakınlarına Anneler Günü için çiçek armağan edilirken, Hemşirelik Hizmetlerinde görev yapan tüm çalışanlar tek tek ziyaret edilerek, kendilerine başarılarından dolayı sertifika ve çiçek verildi.

Pazartesi günü gerçekleşen kutlamalarda ise, Hemşirelik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Hemşirelik Hizmetleri çalışanlarının tamamını kapsayan etkinlikte, “Beyaz Meleklerimiz” isimli film gösterimi yapılarak, pasta kesildi. Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Serap Ay, Başhemşire Yardımcısı İnci Avcı ve Nilgün Yıldırım’a çiçek takdimi yapılırken, Sağlık Yatırımları Grup Başkanı Uz. Dr. Gökhan Öner yaptığı konuşmada; “Sağlık sektöründe kaliteli ve örnek alınan atılımlar yapmaya devam ediyoruz. Takip edilen, ilgiyle izlenen bir kurum olmamızda sizlerin emeği çok büyük. Sizler oldukça bizim sırtımız yere gelmez. Her biriniz ayrı ayrı kıymetlisiniz. Hemşireler Haftası kutlu olsun.” dedi.

Ardından Dünya Eczacılar Günü dolayısıyla Özel Adatıp Sakarya Hastanesi, Eczane Mesul Müdürü Ecz. Tahsin Aykent’e, doğduğu günün gazetesi ve çiçek hediye edilerek, bu özel gün kutlandı. Ecz. Tahsin Aykent, “25 yıllık meslek hayatım boyunca çalışmaktan en çok zevk aldığım iş yerim bizim hastanemiz. Ayrıca beraber çalışmaktan en fazla mutlu olduğum insanlar sizlersiniz. Biz gerçekten de sağlam bir ekibiz. Hepinize teşekkür ederim.” dedi.